- W uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
- W związku z zaistniałą sytuacją pandemii ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej
i świątecznej. Zachęca jednocześnie do pielęgnowania
w rodzinach modlitwy i łączenia się duchowo z liturgiczną wspólnotą poprzez media. - Transmisja internetowa Mszy św. z naszego kościoła
o godz. 10:30. Link do strony https://www.youtube.com/watch?v=3z6nDWBYxBg - W naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 33 osoby.
- W kościele obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk przy wejściu.
- Ci, którzy przyjmują Komunię św. na rękę, podchodzą z prawej strony (patrząc na ołtarz).
- Do nabycia jest prasa katolicka: Gość niedzielny, Mały Gość dla dzieci, Przewodnik katolicki, Misyjne drogi.
- Okazja do spowiedzi w kościele przed każdą Mszą św.
Na spowiedź indywidualną można umówić się telefonicznie lub mailowo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w kościele od godz. 16:30 - Odpust zupełny dla zmarłych w tym roku możemy uzyskać przez cały listopad, przez dowolnie wybranych 8 dni.
- 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8:00, 12:00 i 18:00.
- Różaniec za zmarłych z wymienianek we wtorek i środę po Mszy św.
- Chorych w listopadzie odwiedzimy tylko na wyraźne życzenie, w pierwszy piątek. Proszę ich zgłaszać telefonicznie, mailowo lub w zachrystii.
- Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczymy na dalsze utwardzanie alejek na cmentarzu.
- W trosce o bezpieczeństwo naszej świątyni zamierzamy zainstalować monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Składka na ten cel w przyszłą niedzielę. Ofiary można też wpłacać na konto parafialne.
- W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.
- W pierwszy piątek biuro parafialne nieczynne.
- W czwartek piąty dzień miesiąca – modlitwa Nieustającego Różańca.
- Kapłani pozostają do dyspozycji Parafian.
- Zachęcam do zainteresowania się inicjatywą „Różaniec do granic nieba” w dn. 1-8 listopada (indywidualnie w domu).
- W uroczystość Wszystkich Świętych pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II: „Nie bójcie się być świętymi”, a także zawartych w encyklice „Evangelium vitae” (Ewangelia życia):
Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go
i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane
w „księdze żywota” (por. Ps 139 [138], 1. 13-16). Jak poświadczają liczne teksty biblijne, także człowiek ukryty jeszcze w łonie matki jest w pełni osobową istotą, ku której zwraca się miłościwa i ojcowska Opatrzność Boga. EV 61.
Dlatego mocą władzy, którą Chrystus udzielił Piotrowi i jego Następcom,
w komunii z Biskupami — którzy wielokrotnie potępili przerywanie ciąży, zaś w ramach wspomnianej wcześniej konsultacji wyrazili jednomyślnie — choć byli rozproszeni po świecie — aprobatę dla tej doktryny — oświadczam, że bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej. Doktryna ta, oparta na prawie naturalnym i na słowie Bożym spisanym, jest przekazana przez Tradycję Kościoła i nauczana przez Magisterium zwyczajne
i powszechne.
Żadna okoliczność, żaden cel, żadne prawo na świecie nigdy nie będą mogły uczynić godziwym aktu, który sam w sobie jest niegodziwy, ponieważ sprzeciwia się Prawu Bożemu, zapisanemu w sercu każdego człowieka, poznawalnemu przez sam rozum i głoszonemu przez Kościół.