1. W kościele obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk przy wejściu.
 2. Ci, którzy przyjmują Komunię św. na rękę, podchodzą z prawej strony (patrząc na ołtarz).
 3. W niedziele Komunię św. można przyjąć po każdej Mszy św.
 4. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w następujących terminach: 8 maja o 16:30, 9 maja o 10:00 i 12:00, 15 maja o 16:30, 16 maja o 10:00 i 12:00. Miejsca w kościele zarezerwowane dla dzieci i ich rodziców. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, pomimo starań, nie ma możliwości transmisji. Przy tej okazji przypominam rodzinom, że najważniejszą sprawą jest przyjęcie przez dziecko Pana Jezusa w Komunii św. Wszystko inne jest drugorzędne, zwłaszcza w obecnej sytuacji pandemii.
 5. Dzisiaj o. Robert Szymański, paulin – syn naszej parafii, głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na misje w Kamerunie. Ofiary można też wpłacać na konto parafialne z dopiskiem: „misje”.
 6. Nabożeństwa majowe będziemy sprawować po wieczornej Mszy św. Na razie, póki jest ciemno i chłodno, nie będzie majowego przy grocie.
 7. „Rowerowe majowe” w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczornej: I tydzień – Gwiazdowo, przy figurze (6 maja),  II tydzień – Jagodno, przy figurze (10 maja), Tarnowo, przy krzyżu (13 maja); III tydzień – Skałowo, przy figurze (17 maja), Sokolniki Gwiazdowskie, przy krzyżu (20 maja); IV tydzień – Libartowo/Strumiany, przy krzyżu (24 maja), Sokolniki Klonowskie, przy figurze u p. Andrzejewskich (27 maja).
 8. W poniedziałek uroczystość Maryi Królowej Polski, głównej patronki Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Wywieszamy flagi. Nie będzie transmisji.
 9. We wtorek, 4 maja o godz. 19:00 próba przed uroczystością Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy 3c SP1. W środę, 5 maja o godz. 19:00 próba dla dzieci z klasy 3b SP1. We wtorek, 11 maja o godz. 19:00 próba dla dzieci z kl. 3b SP2. W środę, 12 maja o godz. 19:00 próba dla dzieci z kl. 3a SP1.
  W czwartek, 13 maja o godz. 19:00 próba dla dzieci z kl. 3d SP2. Daty pierwszej spowiedzi dzieci wg podanych wcześniej terminów.
 10. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16:00. Biuro parafialne w tym dniu nieczynne.
 11. 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji.
 12. Strażakom z okazji ich święta przypadającego 4 maja, we wspomnienie liturgiczne św. Floriana, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki ich Patrona.
 13. Ci, którzy odbyli rekolekcje „Oddanie 33” i wszyscy chętni, w zakrystii mogą nabyć magazyn „Tota Tua” (za dobrowolną ofiarę).
 14. W środę, piąty dzień miesiąca – modlitwa Nieustającego Różańca.
 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii, także te wpłacane na konto parafialne.
 16. W maju, polecajmy w gorliwej modlitwie Matce Bożej naszą Ojczyznę, parafię, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny.