XIII Niedziela zwykła

27.06.2021

 1. W kościele obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk przy wejściu.
 2. Ci, którzy przyjmują Komunię św. na rękę, podchodzą z prawej strony (patrząc na ołtarz).
 3. Czas Komunii św. wielkanocnej ks. Arcybiskup przedłużył do 14 września. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. skończyła się 20 czerwca.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii, także te wpłacane na konto parafialne i za daninę diecezjalną.
 5. Od dzisiaj jest wakacyjny porządek Mszy świętych: w dni powszednie tylko o godz. 18:00 (jedynie
  w sobotę 8:00 i 18:00), a w niedzielę o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 20:00.
 6. Dzisiaj gościmy Siostrę Służebniczkę z Lubonia, która z okazji 150-tej rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego przybliża nam jego osobę. Po Mszy św. będzie można zaopatrzyć się w książki i przedmioty z nim związane.
 7. Msza św. odpustowa ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dziewczynki sypiące kwiaty. Mszę św. odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. Walenty Cugier, który od 20 lat pełni posługę wśród Polaków w Niemczech.
 8. Na cmentarzu zaczyna brakować wolnych miejsc. W związku z tym, groby nieprolongowane po 20 latach będą na nowo wykorzystane. Prolongata na rok wynosi 30 zł. ( na dowolną ilość lat).
 9. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź o godz. 16:30.
 10. Biuro parafialne w najbliższy piątek nieczynne.
 11. W pierwszą sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające za bluźnierstwa przeciwko Matce Bożej o godz. 8:00.
 12. Ks. Paweł organizuje wyjazd wakacyjny dla Służby Liturgicznej do miejscowości Zwierzyniec k/ Międzychodu w dn. 2 – 5 sierpnia. Szczegółowe informacje w gablocie, na naszej stronie internetowej i u ks. Pawła.
 13. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, rodzicom życzymy udanych, radosnych wakacji. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Jak co roku przypominamy, że z ks. Pawłem bardzo lubimy otrzymywać pocztówki z wakacji.

 Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kostrzynie, organizuje wyjazd wakacyjny Służby Liturgicznej do kompleksu agroturystycznego „Żurawiniec” w miejscowości Zwierzyniec koło Międzychodu.Wyjazd odbędzie się w dniach od 02 do 05 sierpnia 2021 r. Koszt wyjazdu 450 zł od osoby.  W czasie wyjazdu młodzież uczestniczy w codziennej Eucharystii, wspólnych modlitwach, zabawach, grach terenowych, podchodach, spływie kajakowym i innych atrakcjach. Będzie również możliwość kąpieli w jeziorze pod nadzorem ratownika. Wyjazd sprzed  kościoła 2 sierpnia 2021 r. o godz. 10.00. Planowany powrót 5 sierpnia 2021 r. w godzinach wieczornych. Odpowiedzialni za młodzież: kierownik wyjazdu i opiekun z uprawnieniami.

Zapisy wraz z wpłatą do 15 lipca 2021 r.

Kierownik wyjazdu: Wikariusz –  Ks. Paweł Szkoda.

Na wyjazd należy zabrać: rzeczy osobiste, ubrania na zmianę, coś ciepłego do ubrania, odpowiednie buty do leśnych wypraw,  nakrycie  głowy, płaszcz przeciwdeszczowy, różaniec, Pismo Św. Nowego Testamentu.

W cenie wyjazdu wliczone są: noclegi, wyżywienie, przejazdy, ubezpieczenie i inne dodatkowe atrakcje.